Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia DUK Ar ISKCONą pripažįsta Romos Katalikų bažnyčia?

Ar ISKCONą pripažįsta Romos Katalikų bažnyčia?

Vartotojo vertinimas: / 2
BlogiausiasGeriausias 

II-is Vatikano susirinkimas savo rezoliucijoje apie kitas religijas, pripažino, kad nepaisant skirtumų, katalikų bažnyčia vertina ir neatmeta tai, kas induizme ir kitose religijose šventa ir teisinga. "Induizmo pasekėjai dieviškąją paslaptį tyrinėja ir aiškina, naudodamiesi daugybe mitų ir giliais filosofiniais samprotavimais. Jie ieško išsilaisvinimo iš dabartinio gyvenimo kančių asketinio gyvenimo formomis, giliu mąstymu, atsidavimu Dievui su meile ir pasitikėjimu" (Nostra Aetate, 2).

1996 m. rugsėjo mėn. Masačiusetse, krikščioniškų studijų centre įvyko pirma oficiali krikščionių - vaišnavų konferencija tema "Sielos paskirtis". Joje dalyvavo 10 ryškių krikščionių teologų iš vienos pusės ir 10 Krišnos Sąmonės teologų iš kitos. 1996 m. pradžioje panaši konferencija įvyko Anglijoje. Šių konferencijų rezultatas - stulbinantis supratimas apie siejantį panašumą tarp dviejų seniausių monoteistinių pasaulio tradicijų - vaišnavizmo ir krikščionybės. Panašios konferencijos vyko 1998 m. balandžio mėn. Potomake (Maryland, JAV)) ir 1999 rugsėjį Detroite (JAV). Nuo to laiko tokios konferencijos JAV vyksta kasmet. (Keneth Cracknell, ISKCON and Interfaith Dialogue, ISKCON Communications Journal, Vol 8, No. 1)

Tokie teologai kaip Dieviškumo mokyklos Harvarde Prof. Harwey Cox pripažįsta Krišnos Sąmonės judėjimą kaip Vedų religijos pratęsimą Vakaruose, kuris gali inspiruoti krikščionis dar giliau pasinerti į savo tradiciją. Popiežius Jonas Paulius II Nairobyje, Kenijoje susitiko su Induistų bendruomenės taryba ir ten pasakė: 'Aš žinau Krišną. Krišna yra didis'.

Katalikų pasaulis ką tik išleido katalikų kunigo Antohony de Mello knygą "Paukščio giesmė" (Katalikų pasaulis, 2001). Šioje knygoje kunigas, ilgą laiką gyvenęs Indijoje surinko Indijos ir aplinkinių kraštų išmintį, ir perteikia ją krikščioniškam pasauliui.

 
Kalendorius