Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia ISKCON ISKCON Lietuvoje

ISKCON Lietuvoje

Vartotojo vertinimas: / 10
BlogiausiasGeriausias 

Pirmieji vaišnavai Lietuvoje atsirado dar apie 1979 metus. Dauguma jų iki tol domėjosi joga, budizmu. Krišnos sąmonės idėjos Lietuvą pasiekė iš Rusijos, kur jos prigijo jau nuo 1971 m., kai Šrila Prabhupada apsilankė Maskvoje, o taip pat iš tiesioginių Lietuvos kaimynų latvių, kur jau taip pat buvo krišnaitų bendruomenės. Be abejo, dėl 'geležinės užsklandos', Krišnos sąmonės literatūra Lietuvą pasiekdavo nelegaliai. KGB bet kokias religijos apraiškas vertino kaip antivalstybines, todėl jau 1981 m. prasidėjo pirmieji persekiojimai.

Oficialiai Krišnos sąmonės judėjimo pradžia galima laikyti 1980 m. vasario 20 d. kai apie 20 žmonių, dauguma studentų ir moksleivių susibūrė padainuoti Harė Krišna ir pakalbėti apie Bhagavad-gītą. Dauguma šių žmonių vėliau nutolo, kai kas supratęs, kad tai jo nedomina, o kai kas išsigandęs persekiojimų. Visdėlto iniciatyvinė grupė vystė veiklą, organizavo Lietuvoje literatūros spausdinimą rusų kalba ir platinimą visoje Sovietų Sąjungos teritorijoje. Buvo labai tampriai bendraujama su Rusijos vaišnavais. Taip pat buvo išleista keletas laikraštukų ir knygučių lietuvių kalba: 'Harė Krišna', 'Tobulesnis skonis', 'Išsivadavimo beieskant', 'Kartok ir būk laimingas', ir t.t. Dauguma Lietuvos krišnaitų buvo išmesti iš aukštųjų mokyklų, prarado savo darbą, kai kurie buvo priversti emigruoti. 1986 m. 'Perestroikos' laikotarpiu prsidėjo bandymai užregistruoti bendruomenę. Šie bandymai pavyko tik 1989 m., kuomet gruodžio mėn. Religijos reikalų patikėtinis prie LTSR Vyriausybės pagaliau priėmė dokumentus registracijai. Taip atsitiko, kad registracijos pažymėjimą išdavė jau Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Dar 1987 m. vaišnavai 1 savaitę prieš Lietuvos Laisvės Lygą surengė pirmąsias gatvių eitynes, kurias stebėjo milicija, bet šįkart nieko nesuėmė.

Vilniaus m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė buvo užregistruota 1989 m. gruodžio mėn., Kauno m. religinė bendruomenė užregistruota 1990 m. kovo mėn. Kadangi duomenys apie pirmąją registraciją LR Vyriausybėje prapuolė 1990 m. sumaišties metu, priėmus naują Religinių Bendrijų ir Bendruomenių įstatymą 1995 m. Vilniaus ir Kauno m. religinės bendruomenės persiregistravo Teisingumo ministerijoje 1996.06.12 ir 1996.09.02 atitinkamai. Savo laiku buvo užregistruotos taip pat Klaipėdos m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė, Šiaulių m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė ir Visagino m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė. Nusprendus, jog Lietuvoje užtenka 2 centrų: Vilniuje ir Kaune, kitų miestų Krišnos sąmonės religinių bendruomenių registracija buvo nepratęsta.
Šiuo metu Krišnos sąmonės bendruomenės neturi sukūrę Lietuvos Krišnos sąmonės religinės bendrijos ir artimu metu neplanuoja to daryti, todėl atskiros bendruomenės Vilniuje ir Kaune turi juridinio asmens statusą.

Valdantysis ISKCON organas Lietuvoje yra nacionalinė taryba, kurią sudaro bendruomenių Vilniuje ir Kaune atstovai. Nacionalinės taryba tik aptaria bendras veiklos kryptis ir bendras programas, bet nepriima sprendimų dėl centrų ūkinės ar juridinės veiklos. Tai nusprendžia atskirų religinių bendruomenių vadovybės pagal savo veiklos įstatus.

Mūsų adresai Lietuvoje:

Vilniaus m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė, Raugyklos g. 23-1, 2024 Vilnius, Tel. (5) 2135218
E-mail: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai          
Bendruomenės prezidentas Vilniuje: Darius Skapas,
Bendruomenės atstovas ryšiams su visuomene: Saulius Domarkas, tel. +370 670 69480

Kauno m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė, Savanorių pr. 37, 3000 Kaunas, Tel. (37) 222574
E-mail:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Kitos bendruomenės Lietuvoje yra keletos ar daugiau šeimų ar pavienių asmenų susibūrimai. Kadangi jų yra labai daug, jie neturi pastovių susirinkimo vietų ir neatlieka platesnės veiklos, šie susibūrimai neregistruoti Teisingumo ministerijoje ir jų adresų bei telefonų pateikti taip pat negalime. Jei jus domintų konkretaus miesto ar gyvenvietės susibūrimų vieta, kreipkitės į Saulių Domarką, tel. +370 670 69480, e-mail: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Atnaujinta (Pirmadienis, 11 Gruodis 2017 17:31)

 
Kalendorius